עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
ארכיון

תרומת הקורס לידע המקצועי שלי

21/05/2017 17:14
בטיאשכנזי
טרם הגעתי לקורס הנוכחי הרגשתי כי כתיבה היא הצד החזק יותר אצלי. לא פעם הרגשתי כי ניסוח בכתב מתאים לי הרבה יותר מאשר בעל פה, במיוחד בגלל העבודה כי בכתיבה יש באפשרותי להשהות את התגובה, לחשוב על מה ברצוני להעביר ולמצוא את הניסוח שהכי מוצא חן בעיניי.
     מאז תחילת הקורס נחשפתי לאסטרטגיות שלא הייתי מודעת להן ואותן מצאתי כיעילות מאוד. גם לי בפן האישי וגם כאלה שאני יכולה להעביר לתלמידיי. למשל, כדי ליצור לכידות בטקסט אני יכולה לקחת מילה מסוימת ולחזור לי עליה בנימוק הבא. 
כמו כן, השימוש בתמרורים השונים יעיל במיוחד בזמן ההקניה ועוזר לכוון את התלמידים על איזה חלק הם צריכים להתעכב ומה עליהם לעשות כדי לשפר את כתיבתם.
כיתתי מונה ארבעה עשר תלמידי כיתה ו', כיתת לקויות למידה בבית ספר רגיל. תלמידיי אינם מורגלים בכתיבה, במיוחד כתיבת פסקה או טיעון וחשיפתם לנושא הייתה מאתגרת. לא הצלחתי להגיע לכולם ורק חלק מן התלמידים התנסו בכתיבה באופן מעמיק. במהלך ההוראה על "דמי כיס" התלמידים איבדו סבלנות ולא היו נאותים לשפר את כתיבתם. בהמשך, עם חשיפתם לאסטרטגיות שנלמדו בקורס הם השתדלו ליישם וכתיבתם השתפרה מעט.
היכולת לחשוב על טיעוני המתנגדים לדעותיהם ולהתייחס אליהם, היה קשה עבור תלמידיי ונכון לעכשיו פחות התעמקנו בזה ועבדנו יותר על כתיבת קטע לכיד.
מאמינה שאם היו בידיי הכלים שרכשתי בקורס זה בתחילת השנה הייתה ההתקדמות של תלמידיי יותר משמעותית.   
 
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: